1_16
0

آویز هایی برای زیبایی آشپزخانه

گاهی آدم نمی‌داند برای آشپزخانه چه نوع لوستری باید انتخاب کند تا هم به فضای آشپزخانه بیاید و هم نور لازم را به همه قسمت‌ها برساند. یکی از ایده‌های خوب، لوسترهای آویز است. این آویزها اصولا به صورت مجموعه‌های دو یا سه‌تایی یا بیش‌تر استفاده می‌شوند تا نمایی زیباتر و نوری بیش‌تر به آشپزخانه بدهند.

آویزهای استیلی ضدزنگ.لوسترهای آویز در شکل‌ها، طرح‌ها، و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارند تا شما به‌راحتی نمونه‌ای متناسب با خانه خود را پیدا کنید. برای آشپزخانه‌هایی که جزیره ‌آن در وسط قرار دارد و بیش‌تر وسایل به رنگ و جنس استیل هستند، بهتر است از سه آویز استیلی ضدزنگ در بالای جزیره استفاده کنید. با این کار یک زیبایی مدرن به فضا می‌بخشید.

دوقلوهای آویزان.در این آشپزخانه، دو آویز یک‌شکل و همسان را می‌بینید که در بالای جزیره نصب شده‌اند. این محل قرارگیری لوسترها، به روشن‌شدن فضای غذاخوری کمک می‌کند. طرح این آویزها منحصربه‌فرد و رنگ‌شان با فضای کلی آشپزخانه در تضاد است. همین کنتراست باعث نمای بهتر آن‌ها شده است.

آویزهای پراِفاده.طرح این آویزها به‌گونه‌ای است گه انگار برای دیگر اجزای آشپزخانه قیافه گرفته‌اند و با افاده رفتار می‌کنند. یک‌جفت از این پرافاده‌های زیبا را می‌توان در بالای پیش‌خان آشپزخانه، که میز صبحانه‌خوری هم به حساب می‌آید، نصب کرد. اگر کابینت‌ها تیره هستند، ترجیحا لوستر را به رنگ روشن انتخاب کنید تا تضاد ایجاد‌شده، باعث بهتر دیده‌شدن آن‌ها شود.

آویزهای براق.اگر می‌خواهید آشپزخانه‌یتان درخشش بیش‌تری داشته باشد، یک‌جفت لوستر آویز براق در بالای پیش‌خان یا جزیره آشپزخانه آویزان کنید. برای مثال، آویزهایی که بدنه طلایی براق دارند در مقابل کابینت‌های رنگی آشپزخانه چشم‌انداز جالبی درست می‌کنند.

آویزهای سنتی.طراحی این آشپزخانه کلاسیک اما وسایلش مدرن است. در واقع تلفیقی است از سنت و مدرنیته! کف‌پوش چوبی، کابینت‌های سفید با پیش‌خان سنگی ترکیب این سبک‌ها را به خوبی نشان می‌دهد. اما برای تکمیل این تلفیق، می‌توانید سه عدد لوستر تک‌آویز کلاسیک با حاشیه‌های طلایی و حباب سفید در بالای پیش‌خان نصب کنید.

آویزهایِ سقف‌های بلند.سقف‌های بلند خانه را می‌توان با تیرچه‌های چوبی بسیار شیک تزئین کرد. برای نصب لوستر نیز می‌توان از همین تیرچه‌ها کمک گرفت. برای این کار باید لوسترهای تک‌آویز در بالای جزیره را از این تیرچه‌ها آویزان کنیم. کابل بلند این آویزها باعث زیبایی بیش‌تر لوسترها می‌شود. در این‌جا باید به طرح آویزها نیز توجه داشته باشید که کاملا مناسب فضا باشد.

آویز سه‌شاخه.لوسترهای آویز فقط تک‌شاخه نیستند. آن‌ها را می‌توانید در مجموعه‌های سه‌تایی و پنج‌تایی هم پیدا کنید. یکی از بهترین استفاده‌ها از آویزهای سه‌شاخه، که هر سه در یک ردیف و هم‌قد هستند، در بالای پیش‌خان آشپزخانه است. آویز با حباب سفید و بدنه طلایی بهترین انتخاب برای آشپزخانه سفید و طلایی است.

لوستر مدرن و شیک.این آشپزخانه بسیار شیک و مدرن، سیستم نورپردازی شیک و مدرن هم می‌خواهد. همان‌طور که در عکس می‌بینید، در این آشپزخانه از دو لوستر کاملا منحصربه‌فرد با سیم‌های بلند و جالب، که درست تا فاصله یک‌متری بالای پیش‌خان آویزان شده‌اند، استفاده شده است.

آویزهای دیسک‌مانند.در بالای سینک و پیش‌خان آشپزخانه می‌توانید از دو یا سه لوستر تک‌آویز دیسک‌مانند استفاده کنید که علاوه‌بر طرحی نو، نور خوبی هم دارند.

آویز های فانوسی.آویزهای فانوسی، به‌ویژه اگر بدنه مشکی داشته باشند، با طرح چوبی کف آشپزخانه و جزیره‌ به خوبی هماهنگ می‌شوند. در بالای سینک هم می‌توانید لوستر متفاوتی نصب کنید تا تضاد جالبی در فضا ایجاد شود.

آویزهای فلزی.آویزهای فلزی در بالای جزیره، بازتاب‌دهنده همه وسایل آشپزخانه هستند و حس جالبی به بیننده منتقل می‌کنند. این نوع لوسترها برای خانه‌های ویلایی، کلبه‌ها، و روستاهایی مناسب هستند که می‌خواهند دکور مدرن و متفاوتی داشته باشند.

آویزهای حصیری.دو لوستر آویز بسیار بزرگ در بالای جزیره باعث نورانی‌شدن فضای اطراف می‌شوند. برای تنوع می‌توانید این لوسترها را از نوع حصیری انتخاب کنید. مخصوصا اگر کف‌پوش و کابینت‌های آشپزخانه چوبی هستند، آویزهای حصیری بهترین انتخاب به شمار می‌روند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک