1_0
0

خوابگاه دانشجویی دایره ای در کپنهاگ

خوابگاه دانشجویی تیتگن ساختمان مسکونی دایره‌ای بسیار زیبایی است که در اُرِستاد در نزدیکی کپنهاگ قرار دارد. این اقامتگاه دانشجویی با طراحی لانگارد و ترنبرگ، نه تنها یکی از جذاب‌ترین فضاهای زندگی دانشجویی است، بلکه از بسیاری از نمونه‌های دایره‌ای مشابه مانند آشپرخانه‌ها، کارگاه‌ها، کافه‌ها، اتاق‌های موسیقی، و حیاط‌های مرکزی پیشی گرفته است. همراه با چیدانه در این خوابگاه گشتی بزنید.

تیتگن، ساختمانی هفت طبقه است با ۳۶۰ اتاق که در ۱۲ بلوک قرار گرفته است. هر اتاق چشم‌اندازی به بیرون و پانورامایی از کانال آب و محیط اطراف خوابگاه دارد. بخش‌های مشترک، سالن و آشپرخانه، و حیاط مرکزی خوابگاه را احاطه کرده‌اند. طراحی دایره‌ای‌شکل این ساختمان، حس برابری و اتحاد ایجاد می‌کند، در حالی که هر اتاق، پنجره و تراس منحصربه‌فرد خود را داشته و طراحی آن از تنوع زیادی برخوردار است.

مطلب پیشنهادی: اقامتگاه دختران بی سرپرست در خوانسار

خوابگاه دانشجویی

نمای این ساختمان از آلیاژ مس منحصربه‌فردی ساخته شده است و خصوصیات پارتیشن‌های آن با الهام از معماریخانه‌های سنتی هاکا در جنوب چین طراحی شده‌اند. این آلیاژ سطح ساختمان را پاک و تمیز نگه می‌دارد و در طول زمان تنالیته‌ای تیره‌تر پیدا می‌کند که می‌تواند با ترمیم و بازسازی در آینده از شدت آن کاسته شود. پارتیشن‌هایی از شیشه و چوب بلوط آمریکایی به طور متناوب از میان دیوارهای فلزی بیرون آمده‌اند و علاوه‌بر ایجاد نمایی پویا و جذاب به جریان هوای تازه و عبور نور آفتاب نیز کمک بسزایی می‌کنند.

خوابگاه دانشجویی

فضاهای داخلی با کف‌پوش‌های بتن و منیزیم، که بادوام هستند و به‌راحتی تمیز می‌شوند، پوشش داده شده‌اند؛ هم‌چنین پنل‌های پارتیشنی ِدوست‌دار محیط‌زیست که از چوب درخت توس ساخته شده‌اند، فضاهای کوچک‌تر را از هم جدا می‌کنند. دانشجویان این خوابگاه به‌شدت از طراحی ساختمان خوابگاه، قرارگیری پرده‌های روشن، وجود ماشین لباس‌شویی، و صندوق‌های پستی راضی هستند.

خوابگاه دانشجویی

از دیگر امکانات این خوابگاه می‌توان به انبار دوچرخه، سالن اجتماعات، و پشت بام طراحی‌شده اشاره نمود. درصدی از اتاق‌های این ساختمان تنها متعلق به دانشجویان بین‌المللی است، پس اگر شما هم در حال برنامه‌ریزی برای رفتن به دانشگاهی از دانمارک هستید، برای درخواست اجاره یک اتاق هر چه سریع‌تر اقدام نمایید.

مطلب پیشنهادی: ایده های جدید در طراحی کتابخانه

خوابگاه دانشجویی

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک