543101d7022b5f4e_6524-w422-h422-b0-p0
0

نگاهی به پالت های رنگ در طراحی داخلی غذاخوری

پالت های رنگی: در بیش‌تر مطالبی كه در مورد استفاده از رنگ در اتاق غذاخوری نوشته می‌شود معمولا از یك رنگ اصلی به‌عنوان تم کلی در فضا استفاده می‌شود. بگذارید كمی جلوتر رویم و بر روی اتاق‌های غذاخوری كه از چند رنگ در آن‌ها استفاده می‌شود تمركز كنیم.

در چنین فضاهایی معمولا انتخاب رنگ كمی مشكل‌تر است. ممكن است تلفیق چند رنگ  در یك فضا نیاز به مهارت داشته باشد. نكته این‌جاست كه باید رنگ‌هایی را انتخاب كرد كه با هم در هماهنگی باشند و در استفاده از رنگ‌های روشن احتیاط كرد. اگر چند رنگ روشن و خنثی یا چندین رنگ طبیعی را با هم تركیب كنید  اتاق غذاخوری شما جذاب تر می شود و بهترین مکان برای دور هم جمع شدن و  صرف وعده‌های غذایی با خانواده و و دوستان است.
در این مطلب به چند اتاق غذاخوری رنگارنگ اشاره شده است و  كه می توانید در خانه خود از آن‌ها استفاده كنید.

. زرد و سبز زنده. این پالت رنگی بسیار زیباست و ظرافت خوبی دارد. زرد روشن رنگ شادی است كه یادآور گرمای تابستان است. چند سبز بهاری را برای ایجاد تنوع و هماهنگی اضافه كنید، زیرا سبز و زرد در چرخه رنگ کنار هم هستند.

پالت نمونه: از چپ به راست: سبز زیتونی، سبز پسته ای، و زرد كهربایی

. خاكستری و آبی خنك. این اتاق غذاخوری با ترکیب خاکستری و آبی فوق‌العاده زیبا و دلنشین است . به طور كلی، یك رنگ تیره در سقف آن را كوتاه‌تر به نظر می‌رساند، اما رنگ‌های خنك دیوار یا سقف را در چشم انسان بلندتر می‌كنند. این رنگ یاقوتی تیره حس صمیمیت در فضا ایجاد می‌كند و در شب فضای اتاق غذاخوری را دل بازتر  نشان می دهد.
یك ترفند خوب برای روشنایی‌بخشیدن به فضای اتاق غذاخوری این است كه سطح دیوارها را براق انتخاب كنید. فقط توجه داشته باشید هر چه رنگ دیوار براق‌تر باشد، شما به بافت آن توجه بیش‌تری خواهید كرد.

پالت نمونه: از چپ به راست: كبود روشن، نقره‌ای، و خاكستری تيره.

۳. لاكی تيره با قرمز. اين دو رنگ هر دو  شدت و  قدرت زیادی دارند، اما چون سايه‌های قرمز متمايل به بنفش در آنها مشترک  است با هم در تضاد نيستند.

پالت نمونه: از چپ به راست: قرمز گل بهاری، قرمز سلطنتی، و قرمز افسون عاشقانه

. نارنجی گرم با سبز-زرد روشن.  این دیوار نارنجی ملایم و زیباست. این رنگ هماهنگی طبیعی با نارنجی-قرمز پررنگ و سبز-زرد خنثی دارد. از رنگ‌های زیادی در این فضا استفاده شده است، اما از آن‌جایی كه این رنگ‌ها در چرخه رنگ در كنار هم هستند با هم در هماهنگی‌اند.

پالت نمونه: از چپ به راست : قرمز رايان، نارنجی كانيون لند، و سبز لعابی.

۵. قرمز، سفيد و آبی. در اين پالت رنگ ها بسيار متضاد و پررنگ هستند، اما در اين فضا در کنار هم زیبا هستند، زيرا رنگ‌های روشن در حجم نسبتا كمی استفاده شده‌اند. چوب سفيد و خنثی تناليته اصلی قسمت‌های ديگر اتاق هستند.

پالت نمونه: آبی آروبا،قرمز كيك تمشك، و قرمز خوش‌بخت.

۶. زرد-سبز با خاكستری-بنفش. اعتراف کنید كه هيچ‌گاه به چنين تركيب رنگی فكر نكرده‌اید اما در اين اتاق به خوبی از اين تركيب استفاده شده است. اين فضا بسيار نامتعارف و جذاب است.

پالت نمونه: از چپ به راست: خاکستری سايه فريبنده، خاكستری روشن فرانسوی، و سبز مسرور.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک