www-pix98-com_dekor3_006
0

الهام از طبیعت در به کارگیری رنگ سفید

رنگ سفید: به سفیدی برف تازه باریده، به مرموزی مهتاب، به راحتی و غنی بودن پشم گوسفند: این‌ها همه سفید هستند و از ملال به دورند. سفید دوست قدیمی معماران و طراحان است و مناسب هر حال و هوا و سبكی است، شكل‌ها و بافت‌ها را از هر رنگی بهتر برجسته می‌كند، و می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر به خوبی تركیب كرد. از دریچه طبیعت به رنگ سفید نگاه كنید تا بتوانید ایده‌های زیادی از آن بگیرید.

سفید در طبیعت.

سفید در طبیعت جذاب و گاهی مرموز است: به یك اسب سفید، قوهای سفید در دریاچه، استخوان‌های قدیمی در بیابان، سفیدی كفی كه از موج باقی می‌ماند، مه معلق در دره، صخره‌های ناهموار سفید، و نور مهتاب فكر كنید.

سفید مینی‌مالیستی.

سفید یك رنگ رویایی مینی‌مالیستی و سرزنده و چشم‌گیر است. هر چه تعداد رنگ در خانه كم‌تر باشد چشم راحت‌تر به معماری و فرم‌ها توجه می‌كند. سفید هم‌چنین رنگ خوبی برای افراد خلاقی است كه در طول روز با تصاویر زیادی سر و كار دارند. وجود فضای سفید در خانه باعث استراحت چشم می‌شود و به بازیابی نیروی خلاقیت كمك می‌كند.

سفید برفی.

برف تازه باریده، آسمان روزهای زمستان، و دانه‌های برفی كه به روی زمین می‌نشینند… سفید برفی تمیزترین نوع از رنگ سفید است. معمولا سفید در طبیعت جلوه‌های مختلفی دارد و خالص نیست و معمولا كمی آبی، خاكستری، یا زرد در آن دیده می‌شود. البته مراقب استفاده بیش از حد از رنگ سفید در خانه خود باشید چراكه این نوع استفاده باعث ایجاد حس گیر افتادن در كولاك می‌شود.

سفید مدرن.

همه فضاهای سفید، از ساده و خالص گرفته تا براق و سرزنده، با دنیای مدرن تركیب خوبی ایجاد می‌كنند. در عكس بالا قسمت‌های مختلف سفید رنگ با چوب طبیعی تركیب شده و باعث شده فضا از یك‌نواختی و كسل‌كنندگی دور شود. استفاده از پالت رنگی ساده این امكان را فراهم كرده تا شكل لوسترهای دکوراتیو و صندلی‌های میز غذاخوری در فضا بدرخشند.

سفید خاكی.

به یك گوسفند پشمالو، پوست سیر، شیر چرب، سفیدی تخم‌مرغ، گل مروارید، و گل رز سفید فكر كنید. سفید خاكی تنوع زیادی دارد و نسبت به رنگ‌های سفید خالص راحت‌تر با دیگر رنگ‌های خنثی مانند قرمز یا فیروزه‌ای تركیب می‌شود.

سفید با چوب روشن و فلز.

اگر از رنگ آن گوسفند پشمالو استفاده می‌كردید احتمالا اتاق شما شبیه اتاق بالا می‌شد. مبلمان سفید با چوب‌های طبیعی در رنگ‌های روشن متنوع تركیب زیبایی ایجاد می‌كند.چراغ های فلزی و یك ساعت بزرگ ساده ظاهر این اتاق را كامل كرده است. وقتی رنگ اصلی سفید است، جزئیات بافت‌دار، مانند كف‌پوش‌های با طرح‌های جناقی و الوارهای روی دیوار، بیش‌تر به چشم می‌آیند.

رنگ‌های سفید گرم و آنتیك.

تنالیته‌های غنی‌تر و كرم‌تر سفید، مانند سرشیر، حسی از سادگی و راحتی را به وجود می‌آورند. از رنگ‌های سفید آنتیك می‌توان در پارچه‌های موجود در اتاق استفاده كرد. این تنالیته‌ها شریك رنگ‌های خنثی گرم، مانند بژ، خاكستری و قهوه‌ای گرم، هستند.

سفید در باغچه.

اگر به گل‌ها توجه كنید، مانند گل‌های ادریسی كه درعكس بالا می‌بینید، متوجه رنگ‌مایه‌های سبز، گاهی آبی و یا صورتی متمایل به آبی می‌شوید. تمام این تركیب‌های رنگی جلوه زیبایی در خانه خواهند داشت ولی بهتر است رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و دیگر رنگ‌ها را در كنار آن قرار دهید.

سفید تابستانی.

سفید در تابستان به نور خورشید وسعت می‌بخشد و مانند یك ساحل شنی می‌شود. سفید در تابستان جلوه ساده و زنده‌ای دارد. آیا وقتی در تابستان روی كاناپه لم داده‌اید متوجه غرق شدن خانه در لایه‌های نوری می شوید؟ سعی كنید از پرده‌های سفید روشن، كفپوش‌های سفید، و مبلمان سفید استفاده كنید.

سفید متناسب با توان مالی.

طراحی با رنگ سفید ساده و ارزان قیمت است. آیا یك مبل در سمساری پیدا كرده‌اید؟ آن را به رنگ سفید درآورید و كوسن‌های سفید روی آن بگذارید. همین‌طور می‌توان از پرده‌های سفید، ظروف چینی، حوله و پتوی سفید، و نیز وسایل تزئینی سفید، مانند گلدان‌های سفید، استفاده كرد.

سفید ساده.

هیچ اتاقی ساده‌تر از یك اتاق سفید رنگ با كفپوش‌های سفید، دیوارهای سفید، و پارچه‌های سفید نیست. اگر می‌خواهید خانه شما ساده باشید از رنگ سفید استفاده كنید. رنگ سفید، كلاسیك و نامیرا است و در هر سبك و دوره‌ای می‌توان از آن در فضاهای داخلی خانه استفاده كرد.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک