chidaneh-5838-column-furniture-07
0

ایده جالب کمدی به شکل ستون

شاید به نظر بسیاری از ما ستون ها عناصر زشتی باشند که باید هر طور شده آنها را در دیوارها پنهان کنیم ولی طراح این کمد و صندلی ستونی با این موضوع موافق نیست.سوفیا منسن (Sophie Mensen) یك طراح آلمانی است كه در سال ۱۹۸۵ در شهر هرتوگنباخ به دنیا آمده است. او شروع به تحلیل كامل ماهیت اشیای موجود در اطرافش کرد.در نهایت آثار اودر عین کاربردی و هدف گرا بودن بسیار متفاوت و قدرتمند طراحی شده اند

 

در این مطلب در موردکمد و صندلی صحبت می‌كنیم كه توسط سوفیا طراحی شده و ستون نام دارد. ستون یا پایه یك عنصر ساختاری است كه وزن ساختار فوقانی را به دیگر عناصرساختاری تحتانی خود منتقل می‌كند.

 

به طور خلاصه ستون یك عضو متراكم و در هم فشرده است. ستون‌ها معمولا به عنوان عنصری برای پشتیبانی از سقف‌ها و دیوارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در معماری ستون یك عنصر ساختاری است كه ویژگی‌های تناسبی و تزئینی مشخصی دارد و از آن‌جایی كه ستون‌ها كاربرد تزئینی هم دارند فقط به عنوان یك عنصر كاركردی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

این نكته در مورد ستون سوفیا منسن صادق است. در دیدگاه او، ستون شكلی است كه به راحتی توسط فضا جذب می‌شود و در عین حال می‌تواند بنای یادبودی برای یادآوری اتفاقات گذشته زندگی ما باشد. بنابراین، معادل این ستون، ستونی است كه هم نقش اصلی ستون را دارد و هم فضایی برای ثبت خاطرات فراهم می‌كند.

همان‌طور كه در عكس‌ها می‌بینید هدف مشخص این قطعه از بین بردن مرز میان معماری و مبلمان است. نظر شما در این باره چیست؟

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک