ma_210414_16-630x945
0

طراحی مدرن در خانه ای ۵۰ ساله!

این آپارتمان در شهر ورشو و در ساختمانی متعلق به سال ۱۹۵۴ واقع شده است. فضاهای داخلی كاربردی متعلق به دهه ۱۹۵۰ و ارتفاع ۲۸۰ سانتی‌متر اتاق‌ها به چیدمانی كاربردی نیاز داشت تا راحتی و آسایش را برای ساكنان فراهم آورد. مالك قبلی این آپارتمان فضای داخلی آن را به شیوه‌ای بسیار جذاب و اغواكننده طراحی كرده بود و به همین دلیل بود كه مالك فعلی آن گریگوری (Gregory) آن را خرید و خواست در طراحی جدید آن همان شیوه قبلی را به كار گیرد. با كمك شركت معماری Widawscy فضایی جذاب خلق شد كه در طراحی آن از طراحی‌های دهه ۱۹۶۰ و مینی‌مالیسم اسكاندیناویایی الهام گرفته شد.

معماران تصمیم گرفتند كف‌پوش‌های چوبی و قدیمی این آپارتمان را به رنگ سفید درآورند كه یك شیوه كلاسیك اسكاندیناویایی است. رنگ سفید باعث می‌شد تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد و نور بیش‌تری را ایجاد می‌كرد. مالك این آپارتمان علاقه زیادی به رنگ داشت و علاقه داشت تا از رنگ‌های مختلف در فضاهای داخلی مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن، و نیز كاشی‌های حمام و توالت استفاده شود.

وقتی وارد آپارتمان می‌شویم در درون آشپزخانه با یك میز غذاخوری قرار می‌گیریم. معماران تصمیم گرفتند تا یك فضای كوچك را از آشپزخانه جدا كرده و از پنل‌های سفید برای خلق فضایی برای قرار دادن جالباسی و جاكفشی استفاده كردند. با استفاده از آینه قدی در دیوار بزرگی و روشنایی آپارتمان بیش‌تر شد.

رنگ‌های آشپزخانه و فضای غذاخوری به طراحی دهه ۱۹۶۰ تعلق دارد و براساس دو رنگ اصلی طراحی شده است: نارنجی و زرد با زمینه سفید. علامت اصلی فضای داخلی طرح‌های گل‌دار است كه بر روی سقف نقاشی شده و از طراحی‌های فنلاندی الهام گرفته شده است. معماران برای تكرار این طرح‌های گل‌دار تصمیم گرفتند كابینت‌ها را به رنگ زرد درآورند و در سطح پیش‌خان‌ها از سنگ سیاه استفاده كنند.

در دیوار كنار میز غذاخوری از همان آجرهای اصلی ساختمان یعنی آجرهای قرمز استفاده شد. مستقیم از آشپزخانه وارد اتاق نشیمن و اتاق خواب می‌شویم كه از طریق درهای دوگانه به هم مرتبط هستند.

رنگ‌های اتاق نشیمن دو رنگ متضاد هستند: نارنجی براق و زیتونی ملایم. این رنگ‌ها زمینه‌‌ای جذاب و پرانرژی برای فضای داخلی ایجاد می‌كنند. این فضا دارای دو كاربرد است: فضای نشیمن با یك كاناپه راحت و چند مبل و فضای كاری مانند یك استودیوی كاری که در آن میز تحریر سبك‌وزن با سطح شیشه‌ای با فضای اتاق تركیب شده است.

بر روی دیوار نیز یك كتاب‌خانه به رنگ سفید ساخته شده است. معماران هم‌چنین از كمد قدیمی برای نگهداری از كتاب‌ها و اسناد استفاده كردند.

رنگ‌های اصلی اتاق خواب تركیبی از شكلاتی تیره و قرمز متمایل به زرد بود كه شخصیت منحصربه‌فردی به این اتاق می‌داد. در نقطه مركزی اتاق خواب و در مقابل دیوار تیره‌رنگ تخت‌خواب قرار داده شد. شكل تخت‌خواب یادآور طراحی‌های دهه ۱۹۶۰ است. معماران میزهای دو طرف تخت‌خواب را با نشیمن‌هایی كه متعلق به دهه ۱۹۶۰ است جای‌گزین كردند. هم‌چنین برای افزایش فضای نگهدارنده مكعب‌هایی به دیوار نصب شدند. در مقابل تخت‌خواب و در جلوی پنجره نیمكتی وجود دارد كه «ماشین آرامش» نام دارد و توسط لوكوبوزیه طراحی شده است.

حمام و توالت با موزائیك‌های سیاه‌رنگ طراحی شدند كه جلوه‌ای فوق‌العاده لوكسی به حمام و توالت دادند.

معماران در حمام به جای قفسه‌های قدیمی از دروارهای چوبی با راه‌راه‌های رنگی استفاده كردند. با این‌كار حمام دارای سبك و شخصیت شد.

طراحی دکوراسیون مدرن

معماران در درون فرورفتگی دیوار توالت یك دست سیاه طراحی و نصب كردند كه از درون دیوار بیرون می‌آمد.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک