3ce124490036cdce_3815-w422-h639-b0-p0-farmhouse-staircase
0

۱۰ ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

 طراحی مقرون به صرفه: در این مطلب ۱۰ راه  ساده، ارزان و فوری را برای تزئین كردن فضاهای درونی و بیرونی خانه را به شما معرفی می‌كنیم.
۱. از یك پنجره كركره‌ای رنگ‌شده به عنوان تابلوی یادداشت‌ها استفاده كنید. یك دست پنجره كركره‌ای قدیمی را از سمساری بخرید و آن را با رنگی روشن رنگ كنید و یادداشت‌ها و پیام‌های خود را بر روی آن قرار دهید. می‌توانید آن‌ها را به دیوار آویزان كنید و یا خیلی ساده به دیوار تكیه دهید و هر گاه خواستید جای آن را تغییر دهید.

 

۲. با استفاده از برچسب‌های قابل تعویض كاغذدیواری فوری ایجاد كنید. برچسب‌های ساده به شكل نقطه را بر روی دیوار بچسبانید و از این طریق در ظرف چند دقیقه یك كاغذ دیواری جدید در فضا ایجاد كنید. از رنگ‌های نقره‌ای یا طلایی، خاكستری یا سیاه، یا رنگ‌های شاد مانند فیروزه‌ای یا صورتی استفاده كنید.

۳. ورودی خانه خود را با استفاده از قلاب‌های رنگی چوب لباسی تزئین كنید. هنگامی كه وارد خانه می‌شویم قلاب های آویز لباس اولین چیزهایی هستند كه به چشم می‌آیند، پس چرا آن‌ها را جذاب‌تر و شادتر نكنیم؟ استفاده از قلاب های جذاب و رنگی راه ساده‌ای برای زیباتر كردن این قسمت از خانه است. می‌توانید از قلاب‌های رنگی كلاسیك كه در عكس بالا می‌بینید، قلاب‌های به شكل حیوانات یا دكمه‌های شیشه‌ای استفاده كنید.

 

۴. فضایی مخصوص گل‌ها و گیاهان ایجاد كنید. تعدادی از قفسه‌های كتابخانه یا كابینت‌های بدون در را با گلدان‌ها، پارچ‌ها، ظروف گلدار، ظروف قدیمی، و سبدی از وسایل مورد نیاز خود (نخ، قیچی، و سوزن) پر كنید. سعی كنید همیشه یكی از گلدان‌ها را با گل‌های تازه پر كنید و در كنار اشیای تزئینی رنگی بر روی قفسه‌ها قرار دهید.

 

۵. راه‌پله را با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع تزئین كنید. چقدر خوب است كه هر گاه از پله‌ها بالا و پایین می‌رویم شگفت‌زده و خوشحال شویم. سعی كنید پله‌های چوبی (یا فقط پیشانی پله‌ها) و دیوارهای كنار راه‌پله  را رنگ كنید. برای تزئین بیش‌تر از شابلون‌ها (گل‌های ساده و اشكال هندسی بسیار مناسب هستند) برای خلق طرح‌ها و الگوهایی زیبا بر روی دیوار یا پله‌ها استفاده كنید.

۶. چند گلدان سفالی را بر روی طاقچه قرار دهید. گلدان‌های سفالی ساده را می‌توان در فروشگاه‌های وسایل باغبانی و نیز مغازه‌های صنایع دستی به راحتی پیدا كرد؛ حتی ممكن است هم اكنون تعدادی از آن‌ها در انباری خانه شما وجود داشته باشند. این گلدان‌ها را در اندازه‌های مختلف، از كوچك تا متوسط، انتخاب كنید و آن‌ها را با گیاهان خانگی (مانند سرخس) پر كنید. آن‌ها را در كنار هم بر روی طاقچه قرار دهید و زیر آن‌ها چند كتاب یا كاسه قرار دهید تا ارتفاع بیش‌تری پیدا كنند. به یاد داشته باشید كه وقتی از گلدان‌های قدیمی استفاده می‌كنید آن‌ها را به دقت بشویید.

10 ایده دکوراسیون داخلی جذاب برای فصل بهار

۷. از قلاب‌های چوبی برای آویزان كردن آثار هنری چاپی یا تقویم‌های دیواری استفاده كنید. آیا به دنبال راهی سریع برای تزئین دیوار خانه خود هستید؟ از قلاب‌های چوبی (مانند عكس بالا) استفاده كنید و آثار هنری چاپی، صفحات كنده شده از یك كتاب نفیس هنری یا كتاب عكاسی، و یا تقویم دیواری را از آن آویزان كنید.

10 ایده دکوراسیون داخلی جذاب برای فصل بهار

۸. سطح پشتی قفسه كتاب را با كاغذهای رنگی بپوشانید. شما می‌توانید برای این كار از كاغذدیواری قدیمی، كاغذ كادو، كاغذ كتاب‌های قدیمی، و یا هر نوع كاغذ زیبا استفاده كنید. سطوح افقی را از قفسه دربیاورید. از چسب دوطرفه استفاده كنید و كاغذ مورد نظر خود را به دیوار پشتی قفسه‌ها بچسبانید.

 

۹. حیاط خانه را بازسازی كنید. به لوستر های جذاب، و بالشتك‌های رنگارنگ مخصوص فضاهای بیرونی فكر كنید. اگر در خانه دارای یك تخته موج‌سواری قدیمی یا هر نوع تخته بزرگ هستید آن را بر روی فنس‌ها قرار دهید تا بتوانید یك میز در فضای بیرونی خانه خود درست كنید. روی این میز را با یك رومیزی رنگی بپوشانید.

۱۰. ایوان خانه خود را با لوسترهای زیبا تزئین كنید. چرا از چراغ‌های سنتی و قدیمی استفاده می‌كنید در حالی كه می‌توانید منبع نوری جذاب‌تر و مدرن‌تری در ایوان خانه خود داشته باشید؟ چراغ‌هایی با رنگ روشن و شكل‌هایی نامتعارف انتخاب كنید تا خانه شما از بیرون جذاب و چشم‌گیر به نظر بیاید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک