2ac1057e02533113_3770-w422-h634-b0-p0-contemporary-deck
0

تن پوش ایده آل برای کف تراس

کف پوش: به طور سنتی، ایوان‌ها از الوار عمل‌آوری‌شده با فشار (الواری كه تحت فشار با مواد شیمیایی محافظ چوب، یا مقاوم‌كننده آن در برابر آتش، اشباع شده است) و سطوحی از جنس چوب‌های محلی در دسترس، مانند چوب‌های نرم عمل‌آوری‌شده و چوب سرو با گره‌های سخت، ساخته می‌شدند. اما در ۱۵ سال گذشته، مصالح تولیدی و چوب‌های نرم مناطق گرم‌سیری گزینه‌ها و نیز روش‌های نصب را افزایش داده اند. در این مطلب به تعدادی از این گزینه‌ها اشاره می‌كنیم.

چوب‌های نرم عمل‌آوری‌شده

مزایا: این ماده به دلیل در دسترس بودن آن در بیش‌تردر ایوان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مواد معمولا بر روی سطح ایوان با پیچ یا میخ محكم می‌شوند.
معایب: برای محافظت از چوب و حفظ رنگ آن هر چند سال یك‌بار باید دوباره فرایند عمل‌آوری بر روی آن‌ها انجام شود. هم‌چنین پس از چند سال ممكن است بپوسند و به همین دلیل احتمالا ۵ تا ۱۰ سال پس از نصب باید تعویض شوند. چوب‌های بدون گره عمر و دوام بیش‌تری از چوب‌های گره‌دار دارند. اگر فرایند عمل‌آوری را بر روی چوب انجام ندهید پس از مدتی رنگ آن عوض شده و به دلیل هجوم حشرات می‌پوسد.

آیپ

مزایا: این چوب سخت و فشرده مناطق گرم‌سیری به دلیل دوام زیادش در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا كرده است. فرایند عمل‌آوری را می‌توان بر روی چوب آیپ انجام داد تا رنگ قرمز تیره آن حفظ شود و یا این فرایند را بر روی آن انجام نداد؛ در این حالت رنگ آن به مرور زمان خاكستری متمایل به قهوه‌ای خواهد شد. گفته می‌شود این چوب بیش از ۲۵ سال عمر می‌كند.

معایب: نسبت به مورد اول قیمت بیش‌تری دارد و چون بسیار فشرده است ممكن است هنگام استفاده از دریل بسوزد.

نصب: سه روش برای نصب چوب آیپ وجود دارد كه هر كدام حجم كار و هزینه متفاوتی دارند. شیوه اول استفاده از مته خزینه‌ای (مخروطی‌شكل) و بعد پیچ‌كردن سطح چوب است. این شیوه نسبت به دو شیوه دیگر كم‌ترین هزینه را دارد. شیوه دوم دریل‌كردن سطح چوب و سپس قراردادن پیچ در سوراخی است كه توسط دریل به وجود آمده است و بعد چسباندن تكه‌ای از چوب آیپ بر روی پیچ به‌منظور پنهان‌كردن آن است. از آن‌جایی كه این چوب بسیار فشرده است استفاده از این شیوه كمی سخت و در نتیجه هزینه‌بر است.
شیوه آخر ایجاد یك شیار در حاشیه الوارها و استفاده از بست‌های مخفی در این شیارها است. قیمت این نوع الوارهای شیاردار و بست‌های آن كمی گران است، اما دستمزد نصب چندانی ندارد. هزینه نهایی این شیوه نسبت به دو شیوه دیگر خیلی بیش‌تر است، اما سطح نهایی ایوان یك پارچه و یك‌دست خواهد شد.

کف پوش مناسب برای ایوان

چوب پلنگی، چوب تورنقش، كومارو، گاراپا، و غیره

این چوب‌ها انواع متنوعی از چوب‌های مناطق گرم‌سیری هستند و قیمت‌، ماندگاری، و جلوه بسیار متفاوتی دارند. نصب آن‌ها شبیه نصب چوب آیپ است. بعضی از آن‌ها رگه‌هایی دارند كه وقتی چوب مرطوب می‌شود برجسته می‌شوند، برخی دیگر نرم‌تر هستند و می‌توان در ایوان‌های گرد از آن‌ها استفاده كرد، و بعضی دیگر طرح‌های رگه‌های متنوعی دارند.

مزایا: همه این چوب‌ها دوام زیادی در برابر پوسیدگی و حشرات دارند و نسبت به چوب‌های دیگر فشرده‌ترند.

معایب: داشتن چنین ویژگی‌هایی به این معنی است كه نسبت به چوب‌های دیگر قیمت بیش‌تری دارند.

کف پوش مناسب برای ایوان

ایوان‌های كامپوزیتی (تركیبی) – برای سال‌های زیادی تنها یك كمپانی ایوان كامپوزیتی می‌ساخت و آن كمپانی Trex بود. اما اكنون كمپانی‌های زیادی ایوان‌های كامپوزیتی می‌سازند.

مزایا: احتیاجی نیست كار خاصی بر روی این نوع چوپ‌ها انجام دهید. همه آن‌ها از طریق بست‌های مخفی همانند چوب‌های فشرده نصب می‌شوند. تولیدكنندگان كامپوزیت‌های مخصوص ایوان نه‌تنها آن‌ها را در رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌كنند، بلكه بافت‌ها و حتی شكل آن‌ها شبیه چوب‌های سخت مناطق گرم‌سیری است.
معایب: این نوع ایوان‌ها به سرعت كثیف می‌شوند و برای این‌كه همیشه سطح آن‌ها تمیز به نظر برسد باید آن‌ها را با پاك‌كننده‌های قوی بشورید.

کف پوش مناسب برای ایوان

ایوان‌های پی‌وی‌سی (PVC)

مزایا: PVC سطح براق و پاكیزه‌ای دارد و همانند ایوان‌های كامپوزیتی، نیازی به انجام هیچ كار خاصی روی آن‌ نیست. هم‌چنین نگهداری و حفاظت از آن‌ها بسیار ساده است. البته فراموش نكنید كه همه مواد و مصالح موجود در ایوان‌ها به هر حال نیاز به نگهداری و محافظت دارند.
معایب: اگر محصولات پلاستیكی برای مدت زیادی به حال خود رها شوند علائمی بر روی آن‌ها ظاهر می‌شود. اگر از این نوع مواد استفاده می‌كنید حتما دستورالعمل‌های مربوط به نحوه محافظت و تمیزكردن آن‌ها را به‌دقت مطالعه كنید.

همه این مواد و مصالح دارای مزایا و معایب خاص خود هستند: از ظاهر آن‌ها در ایوان گرفته تا محافظت و نگهداری از آن‌ها. هم‌چنین می‌توانید در مورد مواد مناسب و روش‌های نصب با نصابی كه استخدام می‌كنید مشورت كنید.

به یاد داشته باشید كه این مواد در قطرها و طول‌های مختلفی تولید می‌شوند كه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن‌ها، به‌ویژه زمانی كه نیاز به ابعاد معینی داشته باشید، می‌گذارد. به یاد داشته باشید كه الوارهای ضخیم نسبت به الوارهای باریك قیمت بیش‌تری دارند، بنابراین هنگام انتخاب آن‌ها دقت كنید.
پیش از هر كاری سری به فروشگاه‌ها و سایت‌های مختلف بزنید و از ایوان‌های مختلف در آن‌ها دیدن كنید تا در نهایت بتوانید بهترین نوع ایوان را برای خانه خود انتخاب كنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک