raanan-stern-artists-studio-with-drawers-of-plywood-remodelista
0

اتاق کار رویایی برای هنرمندان

کتابخانه و اتاق کار: هر كس كه در خانه كار می‌كند و یا حداقل كسی كه تعدادی كاغذ و مداد در اتاق كار خود دارد به كارگاه این هنرمند حسادت خواهد كرد.این استودیو در آپارتمان یک هنرمند قرار دارد. این هنرمند می‌خواست كه به ابزارش دسترسی راحتی داشته باشد، بتواند برخی از كارهای خود را به نمایش بگذارد، و كارهای دیگر خود را آرشیو كند. برای رسیدن به چنین اهدافی در یك فضای ۶۰ متری نیاز به طراحی خلاقانه ای برای دراورها و كشوها بود. این هنرمند رانان استرن نام دارد.

برای پی بردن به این‌كه چه وسایلی قرار است در این فضا قرار بگیرد آن‌ها هر نقطه، كتاب، و ابزار را اندازه گرفتند و براساس میزان استفاده آن‌ها را به گروه‌های مختلف تقسیم كردند و به هر گروه یك رنگ اختصاص دادند. سپس این كدهای رنگی را در درون دراورها تعبیه كردند (بنابراین رنگ‌ها زمانی نمایان می‌شوند كه دراورها باز هستند). ممكن است چیدمان این دروارها در نگاه اول نامنظم به نظر برسد اما احساس خوبی را در این هنرمند برمی‌انگیزند. در این فضا جا برای همه‌چیز وجود دارد.

معماران این سیستم نگهداری از وسایل را سرتاسری و از چوب ساختند. مزیت چنین ساختاری دسترسی آسان به همه چیز است.

 یك پنل كشویی در سمت چپ تعبیه شده است كه وقتی باز می‌شود تبدیل به یك تخت‌خواب می‌شود.

این تخت‌خواب این استودیو را تبدیل به یك اتاق مهمان و یا جایی برای چرت روزانه هنرمندنیز می کند.

بر روی سطح كشوها و كف‌پوش این استودیو از یك لایه محافت‌كننده استفاده شد. كدهای رنگی زمانی مشخص می‌شوند كه دراورها باز هستند.

 ابعاد همه دراورها و كشوها براساس ابزار و وسایل هنرمند طراحی شد.

در طول كار هر كدام از كشوها را می‌توان از جایش خارج كرد و بر روی میز قرار داد.

پنل متحرك كه تخت‌خواب در آن پنهان می‌شود می‌تواند به عنوان فضایی برای نمایش آثار هنری هنرمند و سه‌پایه نقاشی مورد استفاده قرار بگیرد.

 این استودیو دارای ۳۶ كشو است.

 در چنین فضای كوچكی باز كردن یك كشو به معنی عدم دسترسی به كشویی دیگر است. به همین دلیل معماران وسایل پركاربرد هنرمند را در كشوهای در دسترس قرار دادند.

طراحان برای ایجاد حریم و نور كافی یك پرده نازك را در این استودیو نصب كردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک