53c1021202d5e5a5_9676-w800-h532-b0-p0-eclectic-living-room
0

دکوراسیون داخلی خانه برای نفس کشیدن!

ترفند های دکوراسیون: هیچ چیز مانند زیستن، نفس كشیدن، و گیاهان سالم روح را نوازش نمی‌دهد. خواه در پرورش گیاهان استعداد خاصی داشته باشید و یا بخواهید وارد دنیای گل و گیاه شوید، به پرورش گل و گیاه در درون خانه توجه ویژه‌ای كنید.

فكر می‌كنید در اتاق‌تان چه چیزی كم است؟ گیاهان. گیاهان به تمیز ماندن هوا، نوازش روح، و پر كردن گوشه‌های خالی خانه كمك فراوانی می‌كنند. فكر نمی‌كنم كه هیچ فضایی بدون حداقل یك گیاه یا گلدانی از گل‌های زیبا كامل باشد.

فضایی مخصوص گیاهان در خانه ایجاد كنید. برای انجام راحت كارها مانند آب دادن گیاهان، تعویض گل‌دان‌ها، و مراقبت از گیاهان خانگی، ایجاد یك فضای مخصوص گیاهان در درون خانه ایده بسیار خوبی است. یك سینك در كفش‌كن یا رختشوی‌خانه ایده‌آل است، اما اگر انتخاب دیگری در خانه ندارید آشپزخانه نیز فضای مناسبی برای این كار است. آیا پیش‌خان چوبی روستایی و كف‌پوش‌های سنگی كه در عكس بالا می‌بینید شما را به این كار ترغیب نمی‌كند؟
برای برپایی فضای مخصوص گیاهان، حداقل شما نیاز به چند فضای نگهدارنده برای نگهداری از بسته‌های خاك‌ و ابزارهای مخصوص، یك قفسه برای گل‌دان‌ها و زیرگلدانی‌های اضافه، یك فضای كار كه نگران كثیف شدن آن نباشید، و دسترسی به سینك برای آب دادن گیاهان دارید.

از گلدان‌های مخصوص فضاهای بیرونی در درون خانه استفاده كنید. همیشه نباید از گل‌دان‌های سنتی استفاده كرد؛ چرا یك گل‌دان مستطیل، یك كوزه، یا حتی یك خمره را امتحان نمی‌كنید؟ فقط در زیر این گل‌دان‌های مخصوص یك سینی قرار دهید تا كف‌پوش‌ها به دلیل نفوذ آب آسیب نبینند.

حتما یک گیاه صبر زرد(آلوئه ورا) داشته باشید. شاید از خود بپرسید دلیل این پیشنهاد چیست؟ اولا نگهداری از این گیاه بسیار راحت است، دوما اگر دچار سوختگی در قسمتی از بدن خود شدید این گیاه به كمك شما می‌آید. فقط كافی است قسمتی از آن را ببُرید، آن را از درازا تكه‌تكه كنید، و قسمت درونی گیاه كه ژل‌مانند است را بر روی قسمت سوخته بگذارید.

میز جای خوبی برای قرار دادن گیاهان است. آیا به دنبال فضای بیش‌تری برای نگهداری از گیاهان خود هستید؟ در این مواقع یك میز قدیمی به كمك شما می‌آید. حتی اگر بر روی میزهای قدیمی كه از كنار خیابان پیدا می‌كنید چند گل‌دان زیبا بگذارید جلوه جذابی در خانه پیدا می‌كنند.

گلدان هایی با گیاهان مختلف را در كنار هم قرار دهید. قرار دادن گل‌دان‌ها در كنار هم نه تنها باعث ایجاد جلوه زیبایی می‌شود، بلكه برای خود گیاهان نیز سودمند است. این كار باعث افزایش رطوبت می‌شود، به سالم‌تر ماندن گیاهان كمك می‌كند، و نیازی نیست برای آب دادن آن‌ها مسافت زیادی را طی كنید.

از پنجره‌های آفتاب‌گیر بیش‌ترین استفاده را بكنید. آیا دارای فضای مناسبی در مقابل یك پنجره آفتاب‌گیر هستید؟ آن را از دست ندهید و یك گل‌دان بزرگ را در مقابل آن قرار دهید. گل‌دان‌ها را بر روی پایه قرار دهید تا بیش‌ترین میزان نور خورشید به آ‌ن‌ها برسد.

اتاق‌هایی كه نور كمی دارند نیز مناسب هستند. اگر فضای شما دارای نور طبیعی زیادی نیست از استفاده از گیاهان در درون خانه ناامید نشوید. به یك گل‌خانه بروید و از آن‌ها بپرسید كه چه نوع گیاهی را برای فضاهای كم‌نور پیشنهاد می‌كنند. درست است كه  در فضایی كه هیچ نوع نور طبیعی در آن وجود ندارد نمی‌توان از گیاهان نگهداری كرد، اما حتی اگر مقدار خیلی كمی نور در اتاق شما وجود داشته باشد امكان پرورش گیاهان وجود خواهد داشت و به تلاشش می‌ارزد.

گیاهان نوازش‌دهنده روح

از یك مبلمان كوچك برای كاشت گیاهان استفاده كنید. آماده نوآوری هستید؟ از یك دراور قدیمی استفاده كنید، چند كشوی آن را بیرون بیاورید و سطح آن‌ها را یك پلاستیك ضدآب بپوشانید، درون آن‌ها را از خاك پر كنید، و گیاه مورد علاقه خود را در آن بكارید. این روش شیوه فوق‌العاده خوبی برای حیات بخشیدن به وسایلی است كه كاركرد اصلی خود را در خانه از دست داده‌اند.

با ابزار باغ‌بانی تفریح كنید. آب‌پاش‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. یك آب‌پاش به رنگ زرد لیمویی یا سبز انتخاب كنید و وقتی می‌خواهید گیاه جدید بكارید لباس رنگی بپوشید. تركیب لباس‌های رنگی با گیاهان سرسبز روحیه شما را تغییر می‌دهد و نوعی تفریح در كار ایجاد می‌كند.
به ما بگویید: آیا شما نیز نكته‌ای خاص یا ایده‌های خلاقانه‌ای در این زمینه دارید؟

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک