27f14cbf025dac81_0728-w800-h532-b0-p0-craftsman-bathroom
0

خانه ای که زندگی در آن می چسبد!

فضاهای تلفیقی: آیا از آن دسته افرادی هستید که رنگ ها را می پرستند؟ پس با ما همراه شوید.در مطلب پیش رو مراحل بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه ای را می بینیم که رنگ ها در آن معجزه می کنند:

پلتیر(طراح دکوراسیون) و شوهرش، كریستوفر پاسكو (Christopher Pasco)، در خانه‌ای كهنه و قدیمی واقع در سیاتل زندگی می‌كردند كه متعلق به ۱۹۰۲ بود؛ به همین دلیل آن‌ها تصمیم به بازسازی آن گرفتند. هدف پلتیر از بازسازی این خانه این بود كه استخوان‌بندی اصلی آن را حفظ كند اما طراحی و چیدمان آن را به‌گونه‌ای انجام دهد كه مناسب زندگی اكنون آن‌ها شود. او می‌گوید: «ما از مزایای هر دو استفاده كردیم. نقشه كف آن بسیار مدرن است ولی حسی كه در آن وجود دارد حسی قدیمی است. هم‌چنین پالت رنگی موجود در آن را مانند لگوها بسیار رنگارنگ و متنوع انتخاب كردیم.»

ساكنان: یک زوج و پسر یک ساله شان

 مكان: كاپیتول هیل در نزدیكی سیاتل

 اندازه: ۱۰۰۰ متر مربع، ۵ اتاق خواب، و ۴ حمام

سال ساخت: ۱۹۰۲؛ بازسازی ۲۰۱۳.

مالکان این خانه، پیش از شروع بازسازی شش سال بود كه درآن زندگی می‌كردند. این خانه قدیمی تاریك بود، دسترسی خوبی به حیاط نداشت، و بسیاری از ویژگی‌های اصلی خود را از دست داده بود.

پس از بازسازی:

پلتیر می‌گوید: «من می‌خواستم كه تمامی فضاهای موجود در این خانه دارای ویژگی منحصربه‌فردی باشند.» او كتاب‌خانه‌هایی به اتاق نشیمن اضافه كرد كه از زمین تا سقف امتداد داشتند و فضای خوبی برای نگهداری از وسایل ایجاد می‌كردند.پالت رنگی متنوع این فضا الهام‌گرفته از هوای سیاتل بود. پلتیر می‌گوید: «سیاتل آب‌وهوایی خاكستری‌رنگ دارد. ما به رنگ‌های روشن احتیاج داشتیم به همین دلیل از رنگ‌های موجود در طبیعت سیاتل در كنار خاكستری استفاده كردیم.»

در دیوارهای اتاق نشیمن از رنگ قرمز استفاده شده است. این خانه دارای گچ بری نبود به همین دلیل پلتیر به همه جای آن گچ‌بری اضافه كرد و از آن در كتاب‌خانه نیز بهره برد تا با فضای كلی اتاق نشیمن هماهنگ شود. نردبان كتاب‌خانه عنصر جذابی است که دسترسی به قفسه‌های بالا را راحت می‌كند.

شومینه اتاق نشیمن در سال ۲۰۰۱ از بین رفته بود و هنگامی كه مالكان به این خانه نقل مكان كردند تكه‌های آن بر روی زمین پخش شده بود.آن‌ها این فضا را تمیز كردند و یك شومینه جدید در آن ساختند؛ از آن‌جایی كه سقف بلند بود و كف اتاق كوچك، پلتیر به دیوارهای دورتادور فضا تخته‌هایی سفید رنگ اضافه كرد كه صمیمیت بیش‌تری به وجود می‌آوردند و حالت مرتفع اتاق را تعدیل می‌كردند.

پس از اتاق نشمین قرمز و اتاق خانواده سبز، نوبت به اتاق غذاخوری خاكستری می‌رسد كه به نوعی تعدیل‌كننده پالت رنگی خانه است. پلتیر می‌گوید: «ما به دنبال یك رنگ روشن و ملایم برای این فضا بودیم، رنگی قدیمی و درجه یك.»

حتی اگر اتاق‌های مجاور دارای رنگ‌های مختلفی باشند، اما چارچوب‌هایی با رنگ یكسان (سفید) و كف‌پوش‌هایی از جنس چوب درخت گیلاس برزیلی انسجام و یك‌پارچگی خوبی در كل خانه به وجود آورده است.

پلتیر آشپزخانه قدیمی را تخریب كرد و قسمتی از آشپزخانه قدیمی، جاکفشی و حمام قدیمی تبدیل به آشپزخانه جدید شدند. او این فضا را تبدیل به قسمت‌های جداگانه‌ای كرد و به هر قسمت ویژگی‌ خاصی اضافه كرد.كابینت‌های شیشه‌ای كه در ردیف بالا قرار گرفته‌اند به‌منظور نمایش وسیله خاصی طراحی نشده‌اند؛ پلتیر فقط می‌خواست از طریق شیشه‌های آن‌ها لایه نوری متفاوتی به آشپزخانه اضافه كند.

قفسه‌های بدون در فضای خوبی برای كتاب‌ها و وسایل پركاربرد به وجود آورده‌اند.خانه قدیمی جریان درون به بیرون ضعیفی داشت به همین دلیل پلتیر درهای متحركی برای پاسیو در نظر گرفت. پاسیو جدید در جایی قرار گرفته است كه قبلا حمام و جاکفشی قرار داشتند.

وقتی در پاسیو به طور كامل باز می‌شود، فضای بیرونی و فضای آشپزخانه در هم ادغام می‌شوند. ایوان كناری و راه‌پله دسترسی راحتی به حیاط طبقه پایین به وجود می‌آورند.

یك در صورتی رنگ به روی تالار ورودی باز می‌شود؛ آشپزخانه از فضای تالار ورودی قابل دیدن است.

خانه قدیمی دارای یك اتاق خوب بزرگ نبود، به همین دلیل پلتیر دو اتاق خواب را با هم تركیب كرد و از آن یك اتاق خواب بزرگ ساخت. كمد دیواری یكی از دیوارهای اتاق خواب را اشغال كرده است، كمد بزرگی كه هم برای نگهداری از لباس‌ها و هم عوض‌كردن آن‌ها جا دارد و در كنار در ورودی قرار گرفته است.

خانه قدیمی فقط یك حمام بزرگ در طبقه دوم داشت، به همین دلیل پلتیر یك حمام دیگر در اتاق خواب بزرگ اضافه كرد. در دو طرف حمام دو دوش مختلف نصب شده است و كشوهایی در زیر سینك‌ها تعبیه شده‌اند كه فضای كافی برای نگهداری از وسایل حمام را فراهم می‌كنند و دو آینه كه دو نفر هم‌زمان می‌توانند از آن‌ها استفاده كنند.

دفتر كار این خانه به رنگ آبی درآمده است.

این خانه دارای یك زیرزمین بسیار بزرگ بود، اما فضای آن بسیار بی‌نظم و كثیف بود و ارتفاع سقف آن چیزی حدود ۲ متر بود. در ضمن دسترسی به زیرزمین خیلی سخت و دشوار بود.

پس از بازسازی: پلتیر كف زیرزمین را ۸۰ سانتی‌متر گودبرداری كرد و در نتیجه سقف آن ارتفاعی حدود ۲.۸۰ سانتی‌متر پیدا كرد.یک ماشین لباس‌شویی، فضاهای نگهداری از وسایل، و یك اتاق مخصوص مهمان به زیرزمین اضافه شدند. پلتیر می‌گوید: «ما واقعا زحمت زیادی كشیدیم تا زیرزمین به این شكل درآمد.» اگرچه گودبرداری در زیرزمین كار بسیار دشواری بود اما پلتیر بدون این‌كه تغییری در پوسته خانه به وجود بیاورد توانست قسمتی از زیرزمین را گسترش داده و تبدیل به قسمت نشیمن آن كند.قفسه‌های موجود در زیرزمین قطعات لگو پلتیر را به طور منظم در خود جا دادند. كلن فقط یك سال دارد، بنابراین هنوز علاقه‌ای به بازی‌كردن با آن‌ها ندارد و به همین دلیل لگوها فعلا سر جای‌شان منظم باقی می‌مانند.

پلتیر می‌گوید: «ما می‌خواستیم طراحی زیرزمین كاملا مدرن باشد زیرا كاملا فضای جدیدی خلق شده بود.»

به هیچ وجه در اتاق مهمان زیرزمین حس زیرزمین‌بودن وجود ندارد زیرا سقف آن ارتفاعی حدود ۲.۸۰ سانتی‌متر دارد و دیوارهای آن سفید رنگ است و برای تنوع دیوار پشت تخت‌خواب به رنگ نارنجی درآمده است.

بازسازی نمای خارجی كار بسیار سنگینی برای پلتیر و پاسكو بود كه عاشق استقاده از رنگ‌های شاد در نمای خارجی خانه بودند. آن‌ها از این فرصت استفاده كردند و نمای خارجی خانه را به‌كلی تغییر دادند.

پس از بازسازی: این خانه در كنار یك منطقه تجاری واقع شده است، به همین دلیل مالكان آزادی عمل زیادی در تغییر این فضا نداشتند. سقف در ورودی تخریب شد و یك ایوان به طبقه دوم اضافه شد. هم‌چنین نمای ساختمان  به رنگ‌های سبز و قرمز درآمد. پلتیر می‌گوید: «حتی در روزهای ابری و گرفته، ساختمان ما شاد و روشن به نظر می‌رسد.»پلتیر اضافه می‌كند: «هر روز حداقل دو نفر را مشغول عكاسی از خانه‌یمان می‌بینیم. این مسئله به ما غرور می‌دهد و به كار خود افتخار می‌كنیم.»

پلتیر شكل اتاق‌های نشیمن، غذاخوری، و خانواده را تغییر نداد، اما چندین فضا را با هم تركیب كرد تا آشپزخانه جدید را بسازد، فضای راه‌پله را به زیرزمین باز كرد، و یك سرویس بهداشتی در تالار ورودی اضافه كرد.

آن‌ها اتاق خواب میانی واقع در طبقه دوم را تبدیل به یك حمام بزرگ و یك رخت‌شوی‌خانه كردند.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک