cozy-home-interior-eco-glam-3-doors-thumb-630xauto-33384_0
0

معماران ماهر خانه شما را زیر و رو می کنند!

فضاهای مسکونی: مالكان خانه‌ای در روتردام هلند به رابرت كُلِنیك از شركت Kolenik Eco Chic Design اختیار تام دادند تا خانه آن‌ها را طراحی كند و نتیجه نهایی دارای سبكی شد كه كُلِنیك به شدت عاشق آن است: طراحی لوكس و دل‌ربا. تركیب مواد و مصالح سرد و گرم، نورپردازی هوشمندانه، و مبلمان راحت به ما نشان می‌دهد كه چگونه می‌توان خانه‌ای را همزمان لوكس و دنج و راحت طراحی كرد.

چه كسی دلش نمی‌خواهد كه از یك وعده غذایی یا استراحت روزانه در كنار این شومینه دوطرفه لذت ببرد؟

دکوراسیون

حتی ورودی این خانه پر از جزئیات است و كف آن از طریق پاركت‌های چوبی بزرگ و طرح‌دار و نیز دیوار بافت‌دار و در ورودی با چندین پنل دارای زیبایی خاصی شده است. در واقع تمام درها در این خانه نوعی اثر هنری به حساب می‌آیند و هر كدام دارای ویژگی ظاهری مختص به خود هستند.همان‌طور كه در این عكس می‌بینید یكی از درها دارای پنل‌های چرمی زیبا و دستگیره‌های میناكاری‌شده است در حالی كه در دیگر كه متعلق به آشپزخانه است دارای پنل‌های شیشه‌ای با چارچوب‌های استیل است و به صورت كشویی باز و بسته می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه

خود آشپزخانه دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و فوق‌العاده زیبایی است كه یكی از آن‌ها بار شگفت‌انگیز آن با سطحی مرمرین و لمینیت‌شده به رنگ سفید و پایه‌ای است كه شبیه تنه درخت است. در كنار این بار یك سقف پیش‌آمده وجود دارد كه با نورپردازی زیبایی كه در دورن و بیرون آن انجام می‌گیرد در آشپزخانه می‌درخشد.

دکوراسیون ناهار خوری

برای موقعیت‌های خاص مالكان می‌توانند از سیستم نورپردازی آشپزخانه استفاده كرده و آشپزخانه خود را غرق نورهای رنگی كنند. چیزی كه در این عكس به خوبی مشخص است نورپردازی این آشپزخانه با رنگ سال ۲۰۱۴ یعنی رنگ بنفش گل اركیده از طریق چراغ‌های LED است.

نور پردازی

تمام امكانات الكترونیكی این خانه از طریق پنل‌های كه روی دیوار تعبیه شده‌اند، مانند پنلی كه در دیوار انتهایی آشپرخانه قرار گرفته است، قابل كنترل است. برای مثال با استفاده از پنل موجود در این آشپزخانه می‌توان چراغ‌های آشپزخانه، سیستم صوتی موجود در زیرزمین و نیز پمپ آب را كنترل كرد.

در قسمت‌های پیرامونی آشپزخانه هیچ فضایی برای كار وجود ندارد و به جای آن تمام ابزار و فضاهای نگهدارنده در قسمت مركزی این آشپزخانه قرار گرفته‌اند. مساحت این آشپزخانه نیز به‌گونه‌ای انتخاب شده است كه همزمان چندین نفر بتوانند در آن كار كنند و از امكانات و فضاهای مختلف آن استفاده كنند. هم‌چنین در اطراف این آشپزخانه امكانات دیگری مانند چندین قفسه توكار و نیز یك چراغ پایه‌دار در كنار در شیشه‌ای كه «رویا» نام دارد تعبیه شده است.

دکوراسیون آباژر

«رویا» دارای طراحی فوق‌العاده زیبایی است كه یادآور صخره‌های دریایی است كه آب از روی آن‌ها گذر می‌كند. این چراغ پایه‌دار به‌گونه‌ای طراحی شده است كه محفظه روی چراغ آن در هر جهتی می‌چرخد و از همین رو می‌توان از آن استفاده‌های مختلفی كرد. این چراغ طراخی خاصی دارد و نشان‌دهنده خلاقیت كلنیك است.

اگر به دقت به شیر آب آشپزخانه توجه كنید متوجه شباهت بصری آن با چراغ پایه‌دار می‌شوید. این ویژگی یكی دیگر از خلاقیت‌ها كلنیك و توجه او به جزئیات و نیز پیوند بصری اجزای این خانه است.

دکوراسیون ورودی

در دیگر این آشپزخانه رو به فضای عمومی این خانه باز می‌شود. این در نیز كشویی است و این امكان را برای سرآشپز فراهم می‌كند كه به راحتی غذاها، نوشیدنی‌ها، و دسرها را سرو كند. درها در دو طرف باز شده و بر روی دیوار قرار می‌گیرند. دلیل قرار گرفتن درها بر روی دیوار این است كه حتی هنگامی هم كه باز هستند زیبایی و جلوه آن‌ها در اتاق نمایان باشد. این درها نیز توسط كلنیك طراحی شده‌اند.

دکوراسیون نشیمن

بافت‌ها و طرح‌های مختلف در فضای عمومی خانه فقط یكی از ویژگی‌های هیجان‌انگیر این قسمت از خانه است. از میزها پذیرایی چوبی گرفته تا یك لوستر بی‌نظیر تمام اجزای این قسمت چشم‌گیر و زیبا هستند و در عین حال همگی كاربردی هستند. كاناپه چندبخشی بخش عمده این فضا را به خود اختصاص داده است و فضایی دنج و راحت را فراهم كرده است و در عین حال رنگ آن كنتراست زیبایی با كاشی‌های سیاه براق شومینه و شیشه دودی به كار رفته در راه‌پله و نرده‌ها به وجود آورده است.

دکوراسیون راه رو

راه‌پله خود یك اثر هنری است و دارای پیشانی‌ها باز و پله‌های چوبی است كه با دیوارهای خاكستری و نرده‌های شیشه‌ای دودی كنتراست خوبی ایجاد كرده‌اند. این جزئیات به‌خودی‌خود ویژگی‌های خاصی به این فضا اضافه كرده‌اند اما چراغ‌های توكار موجود در راه‌پله جذابیت آن را دو چندان كرده است. خلاقیت به كار رفته در این خانه آن را تبدیل به خانه‌ای خاص و دیدنی كرده است. حتی انتخاب چراغ رومیزی نیز با دقت فراوان انجام گرفته است و باعث خلق هماهنگی، ریتم، و تعادل در خانه شده است. اگر این چراغ رومیزی دارای این شكل و اندازه و رنگ نبود این میز كه در آن وسایل الكترونیكی قرار گرفته است خنثی و بی‌جلوه می‌شد و تبدیل به عنصری معمولی و پیش‌پاافتاده در فضای خانه می‌شد.

توجه به جزئیات در این خانه در حد نهایی خود است. كلنیك می‌توانست كلید چراغ‌ها و پنل‌های الكترونیكی را مانند هر خانه‌ای در جاهای مشخصی قرار دهد. اما او این كار را نكرد و به هر كدام از آن‌ها طراحی خاصی داد و در جاهای خاصی از خانه آن‌ها را قرار داد. مالكان این خانه بسیار خوش‌شانس بودند كه با طراحی مانند كلنیك كار كردند.

دکوراسیون حمام

همه چیز در این پروژه برنامه‌ریزی‌شده است. وان حمام پیش از طراحی دیوار انتخاب شده بود. كلنیك تصمیم گرفت از شكل منحنی وان در دیوار نیز استفاده كند و فرورفتگی آن را دقیقا در مركز دیوار قرار دهد. این فضای هنرمندانه به دقت به اجرا در آمده است و ممكن است اكثر افراد موزائیك‌ها را عنصر اصلی این فضا بدانند اما به نظر من طراحی معمارانه و هنری این فضا را خاص و چشم‌گیر كرده است.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

میز آینه درست در مقابل وان قرار گرفته است. طراحی میز آینه بسیار ساده است و به همین دلیل از نظر بصری نمی‌تواند با دیوار موزائیكی پشت وان رقابت كنند. آینه‌های بزرگ حمام باعث شده تا تصویر دیوار موزائیك دوباره در فضا تكرار شود. هم‌چنین در انتخاب شیرهای آب نیز دقت فراوانی شده است.

دکوراسیون

اگرچه اكثر درهای این خانه دارای طراحی مختص به خود هستند، اما در فضای تعویض لباس از درهای ساده و شبیه به هم استفاده شده است چراكه در این فضا عناصر اصلی لباس‌ها و زیورآلات هستند. این اتاق نمونه دیگری از استعداد و خلاقیت كلنیك در ایجاد فضایی كاربردی و در عین حال هنرمندانه و زیبا است. او به همه جزئیات توجه می‌كند و هیچ‌چیز از چشم او دور نمی‌ماند، نمونه این مسئله دستگیره‌های چرمی درهای اتاق تعویض لباس هستند.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک