3a41048a0240cac3_7928-w800-h532-b0-p0-eclectic-living-room
0

دکوراسیون خانه زیبا، ارزان، آسان، با هم ممکن است؟

طراحی مقرون به صرفه: سریع، خوب، ارزان: می‌توانید دوتا از این صفات را یكجا داشته باشید اما داشتن سه‌تای آن‌ها كنارهم تقریبا نشدنی است. چون ما از طراحی داخلی صحبت می‌كنیم بهتر است سریع را با آسان و خوب را با زیبا عوض کنیم. می‌توان دو تا از این صفات را یكجا داشت: آسان و زیبا (اما نه ارزان) یا زیبا و ارزان (نه آسان)، اما من آسان و ارزان (اما بدون زیبایی) را به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌كنیم. البته اگر خوش‌شانس باشید شاید بتوانید این سه صفت را در كنار هم داشته باشید. در این مطلب نمونه‌هایی خواهید دید كه در آن‌ها از این استراتژی‌ها برای طراحی خانه استفاده شده است.

 

زیبا+ ارزان= سخت

اگر حسابی تلاش كنید، عرق بریزید، و حتی گاهی اشكتان دربیاید و همین‌طور حسابی صبر داشته باشید می‌توانید فضایی زیبا با هزینه تمام‌شده كمی خلق كنید. این شیوه نیازمند اختصاص زمانی بسیار زیاد برای گشتن دسته‌دوم‌فروشی‌ها، جمعه‌بازارها، و سمساری‌ها و و به علاوه حجم زیادی كار است كه خودتان باید آن‌ها را انجام دهید. طراحی خانه‌ای زیبا با بودجه‌ای اندك زمان بسیار زیادی نسبت به خریدن یك‌باره وسایل و قرار دادن آن‌ها در درون خانه می‌گیرد و به همین دلیل احتمالا شما مجبور خواهید بود چند ماه را با وسایلی ناقص در خانه خود زندگی كنید تا كار شما به اتمام برسد.

خودتان دست به كار شوید. وقتی خودتان كارهایتان را انجام می‌دهید نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود بلكه خلاقیت شما نیز بیش‌تر می‌شود. به جای این‌كه مستقیما كالایی را از كاتالوگ یا شورومی بخرید، خودتان دست به كار می‌شوید و در طول این فرایند كاری مهارت‌های زیادی یاد می‌گیرید. فضایی كه با دستان خودتان ساخته شده است بیش‌تر احساس خانه‌بودن در آن می‌كنید و خب در میان خانواده و دوستان بیش‌تر به آن می‌بالید.

از كارهای كوچك شروع كنید. انجام كارها به تنهایی و یكباره می‌تواند طاقت‌فرسا (و گاهی غیرواقعی) باشد، به‌ویژه وقتی شما مهارت‌های كاری زیادی هم در این زمینه نداشته باشید. از كارهایی شروع كنید كه شدنی باشد مانند تابلوهایی كه در عكس بالا می‌بینید. انجام موفق یك كار باعث ایجاد اعتماد به نفس در شما می‌شود و مهارت‌های شما را برای انجام كارهای سخت‌تر افزایش می‌دهد.

شما می‌توانید كارهایتان را خودتان انجام دهید و در عین حال سبك مورد نظر خود را خلق كنید. ممكن است فكر كنید با بودجه اندك و انجام كارها توسط خودتان فقط می‌توان سبك‌های مشخصی را در خانه اعمال كرد. اما واقعیت این است كه با هر بودجه‌ای می‌توانید هر سبكی را در خانه خود طراحی كنید. جمعه‌بازارها و دسته‌دوم‌فروشی‌ها منابع بسیار خوبی برای خرید وسایل کلاسیک هستند و اگر می‌خواهید چهره خانه شما مدرن باشد فروشگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارند كه با هزینه اندك كالای مورد نظر شما را در اختیارتان قرار می‌دهند.

آسان+ زیبا= گران

اگر پول كافی در اختیار دارید می‌توانید وسایل مورد نظر خود را بخرید و اگر نیاز بود كسی را برای انجام كارهایتان استخدام كنید. این شیوه قطعا ساده‌تر و آسان‌تر است. بهتر است با خودتان در مورد مهارت‌هایتان صادق باشید. شاید دوست داشته باشید بازسازی آشپزخانه را خودتان انجام دهید اما توانایی شما در نجاری، لوله‌كشی، سیم‌كشی، و كارهایی از این دست در حد صفر باشد. بدیهی است كه در این حالت باید پول بیش‌تری برای انجام كارها بپردازید.

آسان+ ارزان+ زیبا= جایزه بزرگ

برعكس حیطه‌های دیگر زندگی در طراحی خانه می‌توانید این سه عنصر را در كنار هم داشته باشید البته گاهی. سعی كنید ایده‌های خود را در فضاهای آنلاین با دیگران به اشتراك بگذارید تا بتوانید از ایده‌های دیگران نیز استفاده كنید؛ معمولا در چنین حالتی به ایده‌هایی خواهید رسید كه هم شدنی هستند و هم هزینه زیادی در برندارند. گاهی ممكن است ایده درخشانی داشته باشید اما انجام آن نشدنی باشد. مثلا از صفحه‌های چوبی لولایی به عنوان تخته پشت تخت‌خواب استفاده كنید (عكس بالا). این صفحه‌های چوبی زیبا هستند، قیمت زیادی ندارند، و نصب آن‌ها بسیار ساده است.

تصمیم‌گیری درست. در فرایند بازسازی یك خانه تصمیمات زیادی باید بگیرید. این‌كه بر روی چه وسیله‌ای باید سرمایه‌گذاری كنید و یا این‌كه هر وسیله را بهتر است از كجا بخرید تصمیمات مهمی هستند. مثلا اگر عاشق یك تخت‌خواب گران‌قیمت شده‌اید، مانند تخت‌خواب عكس بالا، ممكن است بتوانید نمونه ارزان‌تر آن را در فروشگاه‌های آنلاین و یا در دسته‌دوم‌فروشی‌ها یا جمعه‌بازارها پیدا كنید. انجام چنین كاری نیازمند كمی دقت و حوصله است.

یاد بگیرید كه خانه شما به هر شكلی كه هست به آن افتخار كنید. معمولا در فرایند بازسازی خانه زمان زیادی طول می‌كشد تا خانه به طور كامل آماده شود. پس سعی كنید در تمام طول این كار با خانه خود در صلح و آرامش باشید. حقیقت این است كه چه خودتان كارها را انجام دهید و چه كسی را برای انجام این كارها استخدام كنید مدتی طول می‌كشد تا خانه آماده شود. پس سعی كنید در هر حالتی از خانه خود لذت ببرید و بر روی نقاط مثبت آن تمركز كنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک