fa81f932028dd39f_0502-w422-h634-b0-p0-contemporary-staircase
0

۱۴ راه حل عالی برای نظم دهی به فضاها!

طبقه بندی و نظم دهی: برای سال‌ها کشوها جاهای مشخصی در خانه‌ها داشتند. آن‌ها با وسايل مختلف در آشپزخانه، لباس‌ها و پوليورها در اتاق خواب، و خودكارها و كاغذها در اتاق كار پر می شدند. اما طراحان كم‌كم متوجه انعطاف‌پذيری اين عنصر طراحی شدند. هيچ‌‌چيز بهتر از يك کشوی در دسترس برای سامان‌دادن به وسايل زندگی نيست. در اين مطلب به چند ايده جالب در استفاده از کشوها و طبقات اشاره می كنيم.

راه‌پله باريك اين خانه فضای هوش‌مندانه‌ای را برای نگهداری از وسايل فراهم كرده است: دو قسمت از اين پله به صورت دراور کشویی طراحی شده است تا جايی مناسب برای نگهداری از كفش‌ها فراهم كند.

از نظم‌دادن به تلفن‌ها، تبلت‌ها، و لپ‌تاپ‌ها در حال شارژ خسته شده‌ايد؟ يك سه‌راهی در داخل يك كشو قرار دهيد و از آن به‌عنوان محل شارژ وسايل الكترونيكی استفاده كنيد. فقط مطمئن شويد كه اين كشو از كشوهای معمولی كوچك‌تر است و فضای كافی برای قرارگرفتن سيم سه‌راهی در خود دارد.

از خوردنی ها در طراحی استفاده كنيد: ماكارونی و حبوبات خود را از طريق يك دراور شيشه‌ای نمايش دهيد. خوردنی ها رنگ‌های مختلفی دارند (غلات قرمز و پاستای اسفناجی) و به همين دليل ظاهر زيبايی به کشوها می دهند.

به‌جای اين‌كه هر بار كه می خواهيد لباسی را اتو بزنيد برای درآوردن ميز اتو از كمد دچار مشكل شويد از مدل تاشوی آن در داخل يك كشو استفاده كنيد.

حتی سگ‌ها هم از يك فضای غذاخوری مخصوص به خود قدردانی می كنند. كاسه های آن‌ها را از كف زمين جمع كنيد و آن‌ها را در داخل دراورها بگذاريد.

دوست نداريد حوله‌ها را در حمام يا روی صندلی ها خشك كنيد؟ اين كشوها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند كه می توانيد از آن‌ها برای خشك‌كردن حوله‌ها استفاده كنيد. هوا به‌راحتی از داخل آن‌ها عبور می كند و حوله شما پيش از آن‌كه به آن‌ نياز داشته باشيد خشك شده‌ است.

لباس‌ها، ملحفه‌ها، و پادریها را در كشوهای زير تخت‌خواب‌ها نگه‌داری كنيد. اين نوع تخت‌خواب‌ها در فضاهای بسيار كوچك كه جای كافی برای قراردادن كمد لباس را ندارند بسيار مناسب‌اند.

اگر می خواهيد از هر فضايی در آشپزخانه استفاده كنيد از فضای زير كابينت‌ها بهره ببريد. استفاده از اين كشو‌های موجود در زير كابينت‌ها از كشوهای ديگر سخت‌تر است اما می توانيد سينی ها یا ورقه های کیک پزی را در آن ها نگه داری کنید.

راهروی ورودی را تميز كنيد و لباس‌های بيرون خود را در کشوها مخفی كنيد. در عكس بالا لباس‌های زيادی در کشوهای موجود در فضای راه‌پله مخفی شده‌اند.

به‌جای استفاده از يك نردبان برای دسترسی به طبقه دوم اتاق‌های كودكان از دراورهای هوش‌مندانه‌ای استفاده كنيد كه نقش يك راه‌پله را نيز بازی می كنند.

به فضاهای بيش‌تری برای مهمانان نياز داريد؟ يك تخت‌خواب در دراوری قرار دهيد كه در زير نشيمن زير پنجره قرار دارد و هر گاه نياز بود آن را بيرون بكشيد و از آن استفاده كنيد.

لوله‌های زير سينك آشپزخانه تميزكردن اين فضا را معمولا سخت و دشوار می كنند. اين کشوها كه دارای سبدهای U شكل است متناسب با لوله‌ها طراحی شده است و  به همين دليل می توانيد به‌راحتی به اسپری ها، اسفنج‌ها، و مسواك‌های مخصوص تميزكاری دسترسی پيدا كنيد.

نشيمن‌های كنار پنجره موجود در آشپزخانه نه تنها فضای راحتی برای نشستن هستند، بلكه می توان از فضای زيرين آن‌ها برای مخفی كردن وسايل آشپزخانه استفاده كرد.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های ویژه | بک لینک شما در اینجا
  • هاست دانلود ایران
  • خرید هاست
  • هاست دانلود
  • هاست ایران
  • کوتاه کننده لینک